Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

DJI Osmo ; Profesyonel ve Amatör çekimler arasındaki çizgiyi gittikçe daraltmakta. Uçan Kamera sistemleriyle oldukça iddialı bir pazar payı olan DJI'ın son muhteşem ürünü OSMO, Avuçiçi Tasarımına sığdırmayı başardığı 3 eksenli motorları, kamerası, bataryası ve opsiyonel ek aksesuarlarıyla büyük bir özgürlük sağlayarak sarsıntısız görüntüler yakalamanıza olanak tanıyan küçük ve profesyonel bir kamera. Prensipte her iki örnekteki donanımlar aynı amaca hizmet ediyorlar. 

1.Örnek1

https://www.youtube.com/watch?v=n8Jz0G0U5Ww&feature=youtu.be

Koca bir helikoptere bağlı Arri kamera ile çalıştığınızı hayal edin.Diğer değişkenleri sabit tutarak prodüksiyon tarafından ağır Kamera tarafından profesyonel stabilize bir görüntü yakalama sistemi. Hesap kitaba girmeye gerek kalmadan profesyonel hizmet alabileceğiniz bir Sinemanın içinde var olmuş bir anlatım dili oluşturan rüya gibi bir enstrüman.

2.Örnek2 ;

https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=FVV9sjmJxmg

Sırt çantanızda taşıdığınız avuç içi de tutulabilir 1.ürünle kıyaslaması belki fantastik gelebilir ama arada ki uçuruma küçük bir tebessümle göz kırpıyor olması bile tüm sempatisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Prodüksiyon bakımında neredeyse yok denecek kadar maliyetsiz. Kamera tarafından da dev prodüksiyon bütçelerinden arındırıp ulaşılabilir aksiyon sahnesi çekmeyi hayal ettirebiliyor. Hayal gücünüzün o sinema dilini oluşturmanız için avuç içinize bıraktıkları yeni ürün.

Bu noktasından baktığımızda en başta söylediğimiz gibi sınırları iyice belirgin olan bu çizginin gittikçe inceldiğini görmek, ulaşılabilir olması, Profesyonel ve Amatör arasındaki sınırları iddialı şekilde zorlayacak olan  DJI ailesinin ürünü Osmo üzerinden kafa yormayı ve Stabilize görüntü üzerine teknolojinin dönüşümünü göstermeye çalıştığımız bir makale ...Teknik detaylarda boğulmayı gerektirmeden küçük bir karşılaştırma yapmak için sizlerle paylaşıldı.

Sevgiyle...

Kiralık Fotoğraf Makinesi'nden  DJI Osmo 3 Axis Gimbal kiralayabilirsiniz.

İlgili Linkler :

https://www.youtube.com/watch?v=n8Jz0G0U5Ww&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=FVV9sjmJxmg

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

27.02.2024 19:56:17